Aktuale

Asgjësohen 943 bimë narkotike

Policia e Bulqizës në Shqipëri ka konstatuar se janë asgjësuar me anë të djegies 943 bimë kanabis sativa.

Bëhet e ditur se bimët narkotike janë zbuluar në një zonë të pyllëzuar në parcelë të hapur rishtas, në zonën e njohur si “Livadhet e Laçit” në Bulqizë.

Policia vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.