Sport

Askush si Ronaldo në Ligën e Kampionëve, lë prapa Messin (Foto)

Ronaldo është bërë lojtari me më së shumti gola në histori të Ligës së Kampionëve në ndeshjet në shtëpi, gjithsej 55 finalizime.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, e ka nisur me rekorde sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, me dy golat e shënuar ndaj Apoelit, Ronaldo tani numëron 55 finalizime në ndeshjet në shtëpi, më shumë se çdo lojtarë tjetër në histori të Champions League, la prapa Lionel Messin me 54, që kundër Juventusit shënoi gjithashtu dy gola.

Cristiano aktualisht është golashënuesi më i mirë në histori të Champions League me 107 gola, pas tij renditet Lionel Messi me 96. /Gazeta Express/