Rajon & Botë

Autobusi me pasagjerë ‘fluturon’ nga 60 metra lartësi

Një autobus në Kinë ‘fluturoi’ nga 60 metra lartësi në lumë.

Nga aksidenti mbetën të vdekur dy persona.

Autobusi ra nga një urë në lumë pasi u përplas me një makinë në qytetin jugperëndimor të Kinës Chongqing të dielën, njoftoi televizioni shtetëror.

Ekipet e kërkim-shpëtimit gjetën trupat e viktimave.

Mjeti u përplas rreth orës lokale 10:00 me një makinë në po ecte në krah të kundërt në një urë më katër korsi në zonën Wanxian.

Autobusi ndërroi drejtim për të shmangur aksidentin dhe përfundoi në lumin Yangtze.

Ai u zhyt rreth 50 metra nën ujë, njoftoi televizioni shtetëror, duke shtuar se nuk ishte e qartë se sa pasagjerë ndodheshin brenda.