AktualeShowBiz

Babai i Elon Musk: S’jam krenar me djalin tim

Babai i Elon Musk, Errol Musk, ka pranuar se nuk është krenar për djalin e tij miliarder sepse e gjithë familja Musk ka arritur “shumë gjëra për një kohë të gjatë”.

76-vjeçari në një intervistë 20-minutëshe, në të cilën ai foli për shefin e Tesla-s dhe pjesën tjetër të familjes Musk, duke përfshirë vëllain më të vogël të Elon, Kimbal.

Në intervistë, Errol nënvlerësoi suksesin e djalit të tij miliarder dhe analizoi madje edhe pamjen e tij fizike.

“Pasardhësit tuaj janë një gjeni. Ai vlen kaq shumë para dhe ka krijuar kaq shumë gjëra, nuk mund t’ia mohosh atë. A jeni krenar?”, pyeti prezantuesja.

Për këtë, 76-vjeçari është përgjigjur: “Jo. E dini, ne jemi një familje që kemi bërë shumë gjëra për një kohë të gjatë, nuk është sikur kemi filluar papritur të bëjmë diçka.”

Errol tha se fëmijët e tij nga gruaja e tij e parë Maye Musk – Elon, Tosca dhe Kimbal, kishin udhëtuar rreth globit me të që kur ishin të vegjël, duke vizituar vende të tilla si Kina dhe pyjet tropikale të Amazonës.

“Ata kanë parë shumë gjëra dhe ne kemi bërë shumë gjëra së bashku,” tha ai, duke shtuar, “Por Elon në fakt e ka tejkaluar me të vërtetë pikën.”

Në intervistën 20-minutëshe, inxhinieri më pas bëri edhe një analizë në pamjen fizike të Elon Musk, derisa tha se ai ushqehet keq.

Një foto që po qarkullonte ku shihej Elon Musk topless, babai i tij tha: “Elon ka fizik të ndërtuar, por ai ushqehet shumë keq”.