Sport

Barcelona largon edhe tre lojtar

Barcelona do të largojë edhe disa lojtarë gjatë kësaj vere
Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka një numër të madh të lojtarëve dhe ka kërkuar shitjen e tre prej tyre.

Sipas të përditshmes spanjolle, AS, Drejtori Sportiv i Barcelonës, Roberto Fernandez është duke shikuar opsionet për shitjen e Arda Turan, Munir dhe Douglas.

Mesfushori turk mund të largohet drejt Kinës, ku për shërbimet e tij Barcelona ka marrë ofertë prej 40 milionë eurove.

Munir po kërkohet nga Zenit për 20 milionë euro, ndërsa Douglas do të shitet në Spanjë të Nastasic.

Po ashtu, nga Barcelona gjatë kësaj vere mund të largohen edhe dy mbrojtësit Thomas Vermaelen dhe Marlon. /Express/

the authorE B