Aktuale

Basha: Nuk kemi të ardhme me 1 ekonomi që mbështetet tek kanabisi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duke folur në një studio televizive tha se Shqipëria nuk mund të ketë një të ardhme në ekonomi nëse bën atë që po bën mazhoranca e sotme duke mbështetur prodhimin e paligjshëm të kanabisit.

 “Ne nuk kemi të ardhme me një ekonomi që mbështetet në prodhimin e paligjshëm të kanabisit, e cila thith të gjitha burimet njerëzore dhe natyrore të vendit”, është shprehur Basha.

https://www.facebook.com/lulzi…