Sport

Bayerni synon sonte finalen e Kupës së Botës për Klube

Fituesi i Ligës së Kampionëve edicionin e kaluar, Bayern Munich e nis sot aventurën në Kupën e Botës për Klube.

“Bavarezët” kanë përballë në gjysmëfinale ekipin e Al Ahlyt, ndeshje kjo që nis nga ora 19:00.

Kjo garë është duke u mbajtur në Katar, kurse tashmë është mësuar edhe finalisti i parë, shkruan Gazeta Express.

Ekipi meksikan, U.A.N.L Tigres mposhti minimalisht Palmeiras mbrëmë dhe siguroi finalen.

Mbetet të shihet se cili nga këto dy ekipe do t’i bashkohet klubit meksikan në finale. /Gazeta Express/