Sport

Bellerin dridh Arsenalin për Barcelonën (Foto)

Hector Bellerin dëshiron të largohet nga Arsenali dhe të transferohet në Barcelonë
Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Hector Bellerin gjatë javës së ardhshme do të takohet me drejtuesit e Arsenalit.

Mbrojtësi spanjoll do të kërkoj nga londinezët që t’ia mundësojnë transferimin në skuadrën e Barcelonës, përcjell Express.

Barcelona është duke tentuar që ta transferoj Bellerinin tash e disa muaj, por kontrata afatgjate që ka nënshkruar me Arsenalin po e pengon realizmin e këtij transferimi.

Bellerin thuhet se ka një marrëveshje me Barcelonën, por për tu realizuar ky transferim duhet të bindet edhe Arsen Wenger. /Express/

the authorE B