Aktuale

Berisha: Komenti idiotesk i Ramës për sulmet në Stamboll

Pas sulmeve në të ndodhura në Stamboll ku deri tani numërohen rreth 28 të vrarë, reagoi edhe ish- kryeministri Sali Berisha.

Por Berisha më tepër sesa me ngjarjen merret me një shkrim të Ramës ku njoftonte se gjithçka ishte në rregull dhe se ai dhe grupi që e shoqëron nuk kanë asnjë problem.

Reagimi i Berishës

Koment idiotesk i Edvin Kristaq Rames per aktin terrorist qe mori 28 jete dhe plagosi dhjetëra e dhjetëra të tjerë.

Te dashur miq, udhetar vet per ne aeroportin Ataturk te Stambollit ku u krye nje sulm terrorist, Rama poston ne Tëitter mesazhin, ne te cilin, siç e shihni, sikur nuk ka ndodhur asgje, nuk thote nje fjale te vetme per 28 viktimat as dhe te plagosurit, por mat gjithçka vetem me prapanicen e tij. Ketu me poshte keni mesazhin e tij idiotesk.

“Me vjen shume keq per shqetesimin e krijuar dhe shume faleminderit per mesazhet e panumerta, gjthçka ok. Neser vizita zyrtare ne Ankara”.