Shëndetësi

Bishtajoret ua zgjasin jetën

Bishtajoret janë ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë nëse dëshironi të jetoni gjatë.

Konsumimi i rregullt i fasuleve, bizeleve, mashurkave është shumë i dobishëm për shëndetin tuaj pasi që rregullojnë nivelin e sheqerit në gjak, ulin shanset për diabet, sëmundje të zemrës, probleme të tretjes dhe ndihmon në mbajtjen nën kontroll të masës trupore.

Studimet e fundit kanë treguar se bishtajoret janë të pasura me proteina, magnez, kalcium, zink e plotë vlera tjera ushqyese të cilat do të iu bëjnë të jetoni gjatë dhe shëndetshëm.