Sport

Bota e fubollit në zi: Ndërron jetë legjenda e madhe

Bota e futbollit ka marrë edhe një lajm të hidhur sot.
Gordon Banks ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare.

Portieri legjendar ka qenë fitues i Kupës së Botës me Anglinë në vitin 1966, përcjell lajmi.net.

Ai ka luajtur 73 herë për Anglinë si dhe ka luajtur edhe në Stoke.

Karriera e tij përfundoi papritur në vitin 1972, kur një aksident me makinë humbi njërin sy. /Lajmi.net/