Sport

Buffon: Në Itali nuk e dinë se kush janë Messi dhe Ronaldo

Gianluigi Buffon e ka pranuar se është më fat që ka pasur mundësi të luajë kundër kampionëve si Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo

Trajneri i Juventusit, Gianluigi Buffon e ka pranuar se në Itali nuk e dinë se çfarë niveli kanë Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Ai madje tha se është më fat që ka luajtur kundër kampionëve të tillë.

“Ne në Juventus kemi qenë mjaftueshëm më fat që kemi luajtur kundër kampionëve si Messi dhe Ronaldo”, tha fillimisht Buffon për faqen zyrtare të Juventusit.

“Ne duhet të kuptojmë se çfarë do të thotë në të vërtetë të luash kundër tyre. Shpesh në Itali nuk e kanë idenë se në çfarë niveli janë Messi dhe Ronaldo”.

Buffon ka pranuar nga dy gola për ndeshje nga Messi dhe Ronalo në ndeshjet e fundit që ka luajtur kundër tyre në Ligën e Kampionëve. /Express/