Aktuale

Burri e plagos me armë një femër në Vushtrri

Dje në Vushtrri ka ndodhur një tentim-vrasje, ku mbet e plagosur një femër.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti ka qëlluar me armë zjarri viktimën femër K/Shqiptare. Viktima është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor. Në vend-ngjarje janë gjetur dhe konfiskuar 7 gëzhoja , 2 predha dhe një plumb të kalibrit 7.62mm ndërsa nga i dyshuari është konfiskuar një AK-47”, sqaron Policia e Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje .