ShowBiz

Capital T uron 20 vjet liri me një foto të ushtareve të UÇK-së

Capital T ka uruar në mënyrë të veçantë këtë ditë të shënuar në vend.

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit, meqë rast kanë ardhë edhe shumë personalitete të njohura nga e gjithë bota, shkruan lajmi.net.

Mysafirët më special në këtë ditë ishin Bill Klinton dhe Madeleine Albright, por edhe shumë personalitete nga bota politike nga rajoni dhe bota.

Reperi Capital T ka uruar 20-vjetorin e çlirimit, përmes një fotografie të dy ushtareve të Ushtrisë Çlirimtae të Kosovës.

”Urime 20 vite liri KOSOVË 🇽🇰”, ka shkruar reperi. /Lajmi.net/

View this post on Instagram

Urime 20 vite liri KOSOVË 🇽🇰

A post shared by Capital T (@truekapo) on