Sport

Casillas dëshiron të kthehet në Real Madrid

Iker Casillas e ka pranuar se do ta dëshironte rikthimin në Real Madrid, klubin ku i kaloi ditët më të mira të karrierës profesionale si portier.

Legjenda spanjolle ka promovuar dokumentarin e tij “Krahët e varur”, pasi që u pensionua nga futbolli, raporton Gazeta Express.

Pas problemeve me zemër, Casillas publikoi dokumentarin, në të cilin u është përgjigjur pyetjeve për një rikthim në Santiago Bernabeu, ku i kishte kaluar për 25 vjet të karrierës.

“Është ëndërr e imja sepse mund të ndihmojë klubin më të famshëm në botë, sepse unë e njoh atë shumë mirë”, tha Casillas.

“Nuk e di se çfarë do të ndodhë, por do të ishte me të vërtetë e veçantë të kthehesha dhe të isha në gjendje të transmetoja ato vlera që ata më mësuan si fëmijë”, shtoi ai.

“Unë kurrë nuk do të mbyll një derë ku nesër mund të jem i lumtur dhe i kënaqur përsëri”, tha ish-portieri i Realit./Gazeta Express/