Sport

Çfarë u tha bashkëlojtarëve Messi pas humbjes 6-1 ndaj Spanjës?

Lionel Messi duket që është më optimist edhe pas humbjes së turpshme të Argjentiës ndaj Spanjës ditë më parë, pavarësisht nga imazhet që tregojnë lojtarin e mërzitur gjatë lojës.

Sic duket në realitet, lojtari ka marrë përsipër një prani vokale në dhomat e zhveshjes dhe e bëri atë për si një thirrje për bashkim për lojtarët, duke e bërë e bërë të qartë se tani nuk është koha për dëshprime dhe që lojtarët duhet të qëndrojnë të bashkuar si një skuadër.

Sic mëson ‘Mirror’ , Messi i tha skuadrës se tani është koha të qëndrojmë të bashkuar dhe të sigurohemi që mos të ndodhë më, duke hyrë në Kupën e Botës në Rusi me kokat lartë si një nga favoritët për këtë trofe. /IndeksOnline/