Sport

Chelsea shpenzon 132 milionë euro për tre lojtarë

Chelsea e ka ndërmend të transferoj edhe tre lojtarë deri në përfundim të afatit kalimtar të verës.Tabloidi britanik, The Mirror, shkruan se Chelsea e ka në plan që të transferojë edhe tre yje në “Stemford Bridge” gjatë kësaj vere.

Fjala është për Alex-Oxlade Chamberlain (Arsenal), Virgil van Dijk (Southampton) dhe Danny Drinkwater (Leicester City).

Thuhet se kampioni i Anglisë ka ndarë 120 milionë funte (132 milionë euro) për blerjen e këtyre tre lojtarëve.