Sport

Chelsea synon të kthehet në top katërshe me fitore kundër Watfordit, formacionet

Chelsea do të tentojë të marrë fitore në ndeshjen kundër Watfordit sonte, në mënyrë që ta rikthehet në top katërshe të Premierligë, vend ky të cilin e humbi pas fitores së sotshme të Manchester Unitedit.

Sonte në orën 21:00, Chelsea do ta presë Watfordin, që po lufton për mbijetesë në Premierligë, në stadiumin Stamford Bridge për përballjen e xhiros së 33-të të Premierligës, transmeton Gazeta Express.

Përderisa Watfordi vjen në këtë ndeshje pas dy disfatave dhe një barazimi në tri xhirot e fundit, Chelsea vjen pas disfatës befasuese me rezultat 3:2 kundër West Ham Unitedit.

Ajo disfatë e mesjavës ia dha Manchester Unitedit mundësinë që ta rrëmbejë pozitën e katërt në tabelë sot me fitore, mundësi kjo të cilën Djajtë e Kuq e shfrytëzuan.

Por, Chelsea mund të kthehet në top katërshe me një fitore sonte kundër Watfordit.

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

the authorGazetaKNN