Rajon & Botë

Clinton e bënë fajtor Presidentin Putin për humbjen e saj

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton ka akuzuar Moskën dhe presidentin e këtij vendi, Vladimir Putin, se janë pjesërisht përgjegjës për humbjen e saj në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Clinton bëri këtë deklaratë gjatë një darke me donatorë të fushatës së saj, raportoi të premten “The New York Times”, transmeton KosovaPress.