Sport

Conte shuan shpresat e Interit: Dua vetëm Chelsean

Antonio Conte insiston se dëshiron të mbetet në Chelsea për të ardhmen, pavarësisht lidhjet e spekuluara me Interin.

Mirëpo vet trajneri italian i ka mohuar zërat për një rikthim në vendlindje, duke thënë se është i lumtur në Londër.

“Unë kam një kontratë me Chelsean, për dy vjet,” tha ai.

“Kjo është logjike, kur ju filloni punën në një klub të ri, vullneti është që të vazhdojë të punojë për shumë vite. Me siguri ky është vullneti im, shtoi Conte.

“Tani gjëja më e rëndësishme është për të arritur objektivin tonë, sepse për të arritur në këtë moment dhe të kenë një mundësi të madhe që ne kemi punuar shumë vështirë.

“Është normale që të ketë shumë spekulime mbi mua por ne nuk mund të humbasin fokusin, tani ajo është shumë e rëndësishme”, përfundoi trajneri. /IndeksOnline/