ShowBiz

Cristiano Ronaldo bëhet me veturë një milion euroshe

Cristiano Ronaldo i ka shtuar koleksionit të veturave edhe në sosh.

Portugezi në këtë formë ka në garazhin e vetë një mori veturash teksa së fundi ka blerë edhe një McLaren Senna, me vlerë mbi një milion euro.

Juventusi dhe Portugalia përpara e bënë të sigurt se ai u konsiderua si kope për rrugët e kryeqytetit portugez Lisbonës.

Ky model i prodhuesit legjendar gjerman i ishte dedikuar ish-pilotit të Formula 1, të ndjerit Ayrton Sennas, dhe ka një prodhim të kufizuar prej vetëm 500 veturash.

McLaren Senna arrin shpejtësinë prej 100 km/h për vetëm 2.8 sekondave gjersa shpejtësia maksimale ka shifrat prej në 340 km/h.

Sipas prodhuesit, “McLaren Senna është vetura më e shpejtë e McLarenit në rrugë” dhe se kryesisht mund ta kenë njerëzit e shtresës së lartë të popullsisë.

the authorBurbuqe Metolli