Aktuale

Çun Lajçi i drejtohet Albin Kurtit: Të dua sa Çakorrin

Poeti Çun Lajçi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në “Facebook” ka mbështetur liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin për qëndrimin e tij ndaj demarkacionit.

Sipas Lajçit, Albin Kurti është i vërtetë dhe i sinqertë. Lajçi ka publikuar një fotografi të Albin Kurtit, duke shkruar se këtë veprim po e bën me kënaqësi.

Shkrimi i plotë:

Albin Kurti

Hera e parë që e publikoj foton tande me shumë kënaqësi!

Jo pse të dua a pse të besoj ma shumë se të tjerëve, por pse SOT në deklarimin tand para mediave, ishe i vertetë, madje ma shumë se i sinqertë.

“ Kriminelët le të burgosen e pastaj të bisedohet me Malin e Zi për kufinin, sepse VIZA s’ka pa u krye pika 2, ajo ma e randësishmja se vet Demarkacioni!”

Kët e di edhe unë “ artisti pa portofol” e kët e dinë edhe Ambasadorët që po

“ na ndihmojnë” me e rregullua fqinjësinë e mirë me Cernagorën.
Ramush,

Vazhdoj me të mbeshtetë poqese mbetësh Ai që ishe bashkë me neve në Bjelluhë 2016-tën, dhe mos u brengos për postin që e mbanë, sepse ate ta ka dhanë populli e ate ka me ta dhanë prap nëse do t’jeshë me POPULLIN!

Ju dua sa ÇAKORRIN!