Sport

Dalbert lojtar i Interit

Interi ka konfirmuar transferimin e anësorit brazilian, Dalbert Henrique Chagas Estevao.Lojtari 23 vjeçar transferohet te Interi duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare.

Ai ka luajtur për Nicen ku shkëlqeu sezonin e kaluar dhe tërhoqi vëmendjen me paraqitjet e tij.Interi pos Dalbert pritet të konfirmojë së shpejti edhe transferimin e Emre Mor.