Rajon & Botë

Dalin pamjet e para: Momenti kur sulmuesi aktivizon bombën në Manchester Arena (Foto-Video)

Kamerat e sigurisë kanë kapur pamjet e sulmuesit të Manchesterit, duke hyrë në stadium ku po përformonte këngëtarja Ariana Grande, transmeton Indeksonline.

Sulmuesi Salman Abedi shihet në të kishte veshur tesha të zeza një xhup me kapele dhe një qante shpinë në të cilën dyshohet të ketë qenë bomba.

Salman Abedi, arriti ti kaloj pikat e sigurisë dhe detektorët kundër materieve eksplozive duke hyrë në Manchester Arena, ku vrau 22 persona shumica ndër ta fëmijë, dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. /Indeksonline/