Sport

De Bruyne në dyshim për Barcelonën

Lëndimi që ka pësuar reprezentuesi belg, mund ta mbajë atë jashtë fushave për një kohë më të gjatë.

Kevin De Bruyne ka qenë lojtari kryesor i Manchester Cityt në këtë sezon dhe mungesa e tij është vërejtur më së miri në sfidën nda Tottenhamit, ku City pësoi edhe disfatën e parë të sezonit.

Por gjërat mund të shkojnë edhe më keq për skuadrën e Pep Guardiolas, pasi që De Bruyne pritet të mungojë edhe në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës, që do të zhvillohet më 19 tetor në Camp Nou, transmeton KosovaPress.

De Bruyne pritet të rikthehet më 23 tetor në ndeshjen e Premier Ligës, që City e zhvillon ndaj Southamptonit.