Aktuale

Demarkacioni në Kuvend, Prishtina vërshohet nga furgonë të Njësisë Speciale (Foto/Video)

Qyteti i Prishtinës pothuajse është bllokuar i tëri para pak minutave nga furgonë të shumtë të Njësisë Speciale të Kosovës.

Indeksonline ka siguruar pamje të këtyre furgonëve përderisa kanë arritur në qendër të qytetit.

Ndryshe, qeveria e Kosovës, ka paralajmëruar se sot do të procedoj në Kuvend marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi.

Në anën tjetër, partitë opozitare kanë paralajmëruar se do të kundërshtojnë brenda dhe jashtë Kuvendit ratifikimin e kësaj marrëveshje.