Aktuale

Detaje të reja për plagosjen e mbrëmshme në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se personi i cili është plagosur mbrëmë në parkun e Touk-bahçes në Prishtinë ndodhët për trajtim në QKUK është në gjendje të rëndë, megjithëse sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Sipas raportit të policisë ende mbetën të panjohura rrethanat e kësaj plagosje me thikë nga një i dyshuar i panjohur.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori.

the authorE B