Rajon & Botë

Dhëndri i Donald Trump po hetohet nga FBI për lidhjet me Rusinë

Dhëndri dhe këshilltari i Presidentit Donald Trump, Jared Kushner, është vënë nën hetimin e FBI mbi dyshimin për lidhjet me Rusinë.

Hetuesit besojnë se Kushner, 6 vjeç, ka informacione të rëndësishme për hetimin e tyre, thanë zyrtarët e SHBA për NBC News, transmeton portali arbresh.info

FBI po shqyrton lidhjet mes ekipit të fushatës së Trump dhe Rusisë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016.

Donald Trump ka mohuar se ka pasur ndonjë bashkëpunim mes fushatës së tij dhe Rusisë.

the authorE B