Aktuale

Dhunë familjare dhe pengim i zyrtarëve policorë në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Fushë Kosovë ka ndodhur një mosmarrëveshje që për pasojë ka shkaktuar një dhunë familjare ku dy të dyshuar meshkuj të komunitetit egjiptian, kanë sulmuar fizikisht viktimat një mashkull dhe një femër po ashtu të komunitetit egjiptian.

Njëri nga të dyshuarit është arrestuar pasi që i njëjti ka penguar zyrtaret policorë.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pasi janë intervistuar lirohen në procedurë të rregullt. /KosovaPress/