Sport

Duka: Këta lojtarë duhet t’i ftoj De Biasi në Kombëtare

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka treguar se cilët lojtarë duhet t’i ftoj Gianni De Biasi në Kombëtare.

Milot Rashica (Vitesse), Rey Manaj (Inter), Keidi Bare (Atletico Madrid) dhe vëllezërit Adonis dhe Albian Ajeti duet të ftohen në Kombëtaren shqiptare. Kështu mendon numri një i futbollit shqiptarë, Amrand Duka, shkruan Express.

”Emrat që duhet të afrohen janë Rashica, Manaj dhe Bare. Kemi edhe të tjerë. Janë tre vëllezër Ajeti, ne i kemi bë me pasaportë shqiptare dhe i kemi ftuar këtu. I vogli nuk ka ardhur akoma, me sa duket nuk ka vendosur”, ka deklaruar Duka për emisionin Opionin.