Aktuale

Durrës, sekuestrohen 113 killogramë kanabis e hedhur në det

Agjentë të policisë së Durrësit kanë sekuestruar në orët e fundit 113 kg kanabis sativa.

Lënda narkotike është gjetur e hedhur në det, në afërsi të Kepit të Rodonit dhe në zonën e Gjirit të Lalzit.

Një grup hetimor po punon për identifikimin e personave që kanë tentuar të trafikojnë këtë sasi droge dhe rrethanat se si ajo përfundoi në det.