Sport

Dy gjigantët europain interesohen për futbollistin e Chelseat

Skuadra e Paris Saint Germain dhe Bayern Munchen janë të interesuar për lojtarin e Chelseat.

Bëhet fjalë për Kenedyn, i cili u huazua gjatë mini-afatit të janarit në Newcastle United, transmeton IndeksOnline.

Ai po kalon në formë të shkëlqyer te skuadra nga Premierliga. Në rast se Blutë e Londrës nuk e mbajnë në klub brazilianin, ai pas vetës ka dy oferta të mira.

Bayerni dhe PSG-ja kanë shprehur interesim për 22 vjeçarin, i cili ka kontratë me anglezët deri në vitin 2020./IndeksOnline/