Aktuale

Dy të vdekur ndërsa regjistrohen 8 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se dy persona kanë vdekur dhe 8 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë shtatë persona janë shëruar kurse janë kryer 1.721 teste.

Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.412, ndërsa në total numri i rasteve aktive është 151./ATVLIVE