Sport

Dzeko: Ndaj Juventusit duhet të fitojmë

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, ka folur pas fitores ndaj Milanit, ku shënoi edhe dy gola.

Boshnjaku shpreson për fitore ndaj Juventusit në javën tjetër pasi ajo është një lojë shumë e rëndësishme.

“Nuk është normale të kesh ulje dhe zbritje të tilla në qoftë se dëshironi të fitoni diçka, por ne duhet të përmirësohemi në të gjitha fazat”.

“Ishte e rëndësishme të fitojmë, por është të fitojmë edhe ndeshjen tjetër, pastaj shohim”.

“Me Juventusin luajmë në shtëpi dhe duam të bëjmë mirë, është gjithçka në duart tona”, ka thënë Dzeko për Sky. /Telegrafi/