ShowBiz

E nxorrën ‘rrufe’ nga Big Brother, tani e merr Ermal Mamaqi (Foto)

Damiano është një nga ish banorët më të përfolur të Big Brother.
Ai bëri zhurmë me daljen e tij të befasishme. Shkelja e rregullave bazë të këtij show bëri që Damiano dhe partnerja e tij Armela të përjashtohen nga shtëpia. Imazhi është shumë i rrëndësishëm për Big Brother dhe nuk mund të lejonte që ai të ngrinte dyshime mbi funksionimin e këtij programi të parë nga një audiencë e konsiderueshme.

Nga ana tjetër Damiano ka kërkuar një tjetër mundësi, madje fansat e tij premtuan protesta nëse nuk do të hapej një televotim për kthimin e tij.

Por me sa duket Damiano si një njeri startegjik ka vendosur të flasë në një nga emisionet rivale të Big Brother. Ai është ftuar nga Ermali Mamaqi në emisionin ‘Xing’. Që prej fillimit të Big Brother janë publikuar shifra ku vërehet një rënie e ndjeshme e audiencës së emisionit të Mamaqit. /Gazeta Express/