Rajon & Botë

E tmerrshme: Të rinjtë i hapin varrin vetes, më pas digjen të gjallë (Video, +18)

Ky është momenti dramatik kur një adoleshent dhe kushëriri i tij janë të detyruar të gërmojnë varrin e tyre para se të ekzekutohen nga një bandë droge në Brazil.

Wagner da Rosa, 17 vjeç dhe kushëriri i tij 22-vjeçar Viktor u kapën nga një bandë rivale dhe u çuan në një zonë pyjore pranë Porto Alegre.

Të rinjtë u urdhëruan më pas që të hapin varrin e tyre, teksa 4 burra u drejtonin atyre amët që ata të vazhonin punën për hapjen e gropës.

Më pas dy të rinjtë u ekzekutuan me një breshëri plumbash dhe u dogjën me benzinë.

Pamjet e ekzekutimit u fimuan me telefon nga një anëtar i bandës.

Policia bën më dije se të rinjtë që u vranë ishin pjesë e një bande e cila ishte rivale me bandën e 4 burrave që kryen krimin.

the authorSamir Dalipi