Aktuale

Çitaku: E tronditur me sulmin brutal ndaj Vitorie Stavilecit

Sulmin ndaj Vitore Stavilecit, gruas së ministrit në largim, Blerand Stavilecit, e ka dënuar edhe ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku.

Ajo përmes një statusi ka thënë se është e tronditur me sulmin ndaj zonjës Stavileci.

Çitaku po ashtu ka thënë se është e papranueshme që dhuna të kthehet në normë dhe formë komunikimi.

Postimi i Çitakut:

E tronditur me sulmin brutal ndaj Vitorie Metaj Stavilevcit. Shpresoj që organet e rendit ta zbardhin sa më parë dhe kryesit të dalin para drejtësisë.

E tmershme dhe e papranueshme që dhuna, rrahja, të kthehen në normë dhe formë të komunikimit mes nesh.

Zonjës Stavileci i uroj shërim të shpejtë.

#JoDhunës