Tech

Edhe Blackberry me touchscreen

Adhuruesit e telefonave me butona fizik do të trishtohen për lajmin e ri nga BlackBerry.

Kjo pasi që kompania për prodhimin e telefonave, ka vendosur që të largojë modelin klasik të telefonave me butona fizik.

Sipas The Independent, modeli i ri do të jetë me “touchscreen” dhe arsyeja për këtë sipas projektuesve është për t’u ofruar një performancë më të mirë përdoruesve të tyre, transmeton KosovaPress.

Blackberry klasik, kishte dalë në treg në vitin 2014 për konsumatorët të cilëve iu pëlqente dukja dhe butonat fizik./KP