ShowBiz

Era Istrefi prezanton veten para botës (Video)

Në këtë video ajo tregon prejardhjen e saj, flet për llojin e muzikës që ajo ka dëgjuar që kur ishte e vogël, ajo thotë që ishte e obsesionuar nga artistët botërorë si Britney Spears, Eminem, Alicia Keys, më pas edhe Beyonce.

Ajo tha se muzika në Kosovë ishte gjithmonë shumë tradicionale për të dhe shoqërinë e saj dhe se ata ishin çdoherë të tërhequr nga muzika angleze.

“Nëna dhe babin im ishin të dy artistë, babai im ishte aktor ndërsa nëna këngëtare, kështu që unë vij nga një familje artistësh”, tha ajo.

“Frika e të qenit beqare ishte frymëzimi për shkrimin e këngës Bonbon”, shtoi ajo.  /KosovaPress/