Sport

Ferdinand: Ja pse skuadrat angleze nuk janë as afër skuadrave të mëdha

Rio Ferdiannd ka akuzuar skuadrat angleze, për të cilat thitë se gjatë tërë kohës janë në tranzicion
Ish mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand ka thënë se skuadrat angleze nuk janë as afër standardit të Real Madridit, Barcelonës, Bayern Munichut dhe Juventusit.

“Të gjitha skuadrat e Premierligës janë shumë larg këtij standardi. Në Angli ka shumë para, por të gjitha skuadrat duken sikur të jenë në tranziocion”, tha Ferdinand për BT Sport pas ndeshjes Atletic – Real Madrid.

Ai e pranoi se vetëm Chelsea është pak afër skuadrave të mëdha. /Express/