Rajon & Botë

Flamujt e BE-së ulen në gjysmë shtize

Për shkak të sulmit terrorist në Manchester, sot flamujt e BE-së janë ulur në gjysmë shtize para selisë së Komisionit Evropian në Bruksel.

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe të gjithë zyrtarët e larë evropian e botërorë, e kanë dënuar sulmin terrorist të kryer në Manchester, ku kanë humbur jetën 22 qytetarë dhe mbi 50 të terë janë plagosur, transmeton KosovaPress.