Sport

Formacioni i javës i Ligës së Kampionëve, gjashtë yje të Liverpoolit

Kanë përfunduar katër ndeshje në kuadër të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Liverpool, PSG, Porto dhe Dortmund kanë fituar ndaj kundërshtarëve si Leipzig, Barcelona, Juventus dhe Sevilla, shkruan lajmi.net.

Liga e Kampionëve ka publikuar formacionin më të mirë të javës, ku ndodhen plotë gjashtë yje të Liverpoolit.

Formacioni i javës: Alisson; Alexander-Arnold, Kabak, Robertson; Dahoud; Chiesa, Suso, Salah, Mane; Haaland, Mbappe./Lajmi.net/