Sport

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Mesjava në Ligën e Kampionëve ka dhuruar sfida jashtëzakonisht emocionuese.

Katër skuadër janë plasuar në gjysmëfinale për sezonin 2018/2019.

Ajax dhe Tottenham kanë shënuar sukses historik, duke eliminuar Juventusin, respektivisht Ajax.

Janë lojtarët e Ajax dhe Barcelonës që dominojnë formacionin e ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Tre lojtarë të Ajax dhe tre lojtarë të Barcelonës janë pjesë e këtij formacioni.

Sulmin e këtij formacioni të krijuar nga ‘Goal.com’ e udhëheqin Son, Ronaldo dhe Messi./Lajmi.net/

the authorBurbuqe Metolli