Sport

Formacioni i javës në La Liga

La Liga ka publikuar formacionin më të mirë të javës së nëntë

Real Madrid e dominon formacionin më të mirë të xhiros së nëntë të La Ligas me tre lojtarë, Ramos, Varane dhe Asensio.

Villareal dhe valenca kanë nga dy lojtarë, ndërsa nga një lojtarë kanë skuadrat tjera.

Befasi është se në këtë formacion nuk është asnjë futbollist i Barcelonës, pavarësisht fitores 2:0 ndaj Malagas. /Express/