Aktuale

FSK niset drejt Shqipërisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka njoftuar që ekipet e FSK-së tashmë janë nisur drejt Shqipërisë për t’ju ofruar ndihmë nga tërmeti i fundit shkatërrues që ndodhi atje.

Ky është postimi i plotë i Thaçit:
Sapo fola me kryeministrin Edi Rama, ku u informova për gjendjen pas tërmetit që goditi Shqipërinë.

Kryeministrit Rama, në emër të qytetarëve të Kosovës i shpreha ngushëllimet më të sinqerta për viktimat që pësuan nga tërmeti.

Kryeministrin Rama e sigurova se Kosova do të jetë në mbështetje dhe përkrah Shqipërisë.

Tashmë njësitë përkatëse të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti. HTH