Tech

Galaxy J5 (2017) vjen në Evropë më 22 qershor?

Ne kemi parë një numër të madh të rrjedhjeve online në lidhje me Galaxy J5 (2017) gjatë ditëve të fundit, duke nënkuptuar se telefoni mund të lansohet së shpejti.

Kohët e fundit, Galaxy J5 (2017) i supozuar u rendit në faqen e internetit të një shitësi me pakicë, Cyberport, duke lënë të kuptohet se telefoni mund të vijë më 22 qershor.

Thashethemet sugjerojnë se telefoni do të vijë me një dizajn metalik, duke shfaqur një ekran 5.2 inç me një rezolucion 720p, një procesor octa-core 1.6GHz, 2GB RAM dhe 16GB hapësirë. Për më tepër, telefoni pritet të vijë me një mbështetje për SIM të dyfishtë, NFC, Bluetooth 4.2, një sensor gjurmë gishtash, një bateri 2,600 mAh dhe Android 7.1 Nougat si sistem operativ jashtë kutisë. Opsionet e ngjyrave përfshijnë ngjyrën rozë, ari, blu dhe të zezë.

Nëse kjo është e vërtetë, atëherë Galaxy J5 duhet të debutojë në ditët e ardhshme tek tregtarët e tjerë që listojnë atë në faqen e tyre.

the authorE B