Aktuale

Ganimete Musliu uron Sami Lushtakun për lirimin nga paraburgimi

Deputetja, Ganimete Musliu, ka uruar kryetarin e komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, lirimin nga të gjitha akuzat.

“Urime Kryetar! Edhe njëherë deshmuat që lufta e UÇK-se ishte lufte çlirimtare dhe e drejte”, ka shkruar Musliu në Facebook.

Gjykata Supreme sot liroi Lushtakun nga të gjithat akuzat për krime lufte, për të cilat ishte dënuar me 12 vite burgim nga Gjykata Themelore në Veri të Mitrovicës, e më pas 7 vite burgim nga Apeli.