ShowBiz

Genci në takim me këtë kandidat për deputet (Foto)

Ata njihen si gjenerata e parë e muzikës hip-hop në Kosovë.

Njëri nga grupi “Ritmi i Rrugës” e tjetri nga “Etno Engjujt”, transmeton Gazeta Express.

Bëhet fjalë për reperin e njohur Genc Prelvukaj dhe ish reperin tashmë politikan Memli Krasniqi.

Derisa Genci vazhdon të merret me muzikën, Memli së fundmi është kandidat për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës.

Genci e Memli janë shokë për 20 vjet.

Duke lënë për pak anash angazhimet e tyre, ata kanë gjetur kohë të takohen së bashku.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Genci përmes një fotografie që ka postuar në profilin e tij në Instagram.

“#friends #20years #first #generation #hiphop #shqip #music

@memlikrasniqi”, kishte lënë mbishkrim Genci.

the authorE B