Aktuale

Gjakova nderon dëshmorët

Komuna e Gjakovës dhe shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së sot organizojnë aktivitetet në nderim të 27 dëshmorëve dhe 3 martirëve të rënë 18 vite më parë.

Për ndër të dëshmorëve, në Rogovë të Hasit bëhen homazhe te varret e dëshmorëve dhe bëhet përurimi i “Kompleksit Memorial”. Kurse do të mbahet edhe një akademi përkujtimore në Gjakovë për të nderuar të rënit./KosovaPress/