Kuriozitete

Gjendet i vdekur në ashensor pas 25 ditësh

Një burrë u gjet i vdekur më 21 qershor pasi kishte kaluar 25 ditë në një ashensor të një ndërtese në të cilën ai jetonte i vetëm. Ngjarja ka ndodhur në Marmara në provincën Koacaeli në Turqi.

61 vjeçari Mustafa Ahmet Tekdoğan u gjet i vdekur pasi fqinjët nuk e kishin parë prej një muaji dhe ndërtesa kishte nis të kundërmonte

Viktima dyshohet se vuante nga problemet vendore pasi kishte humbur gjithë familjen gjatë tërmetit të viti 1999.

the authorSamir Dalipi